Megpróbálkozom a blogom belül a folytatásos teleregény műfajával! Mézesmadzagként most csak az első oldalakat közlöm, és utána is csak részletekben a teljes művet. Mondjuk nem túl hosszú, és előfizető sem lesznek az oldalnak, de úgy érzem ezzel a blogírás újabb eposzi lépcsőire léptem...
"E pár oldalas mű megpróbálja megmutatni, hogy milyen ma az élet a magyar kórházakban. Természetesen helyenként túloz, de a legtöbb esetben rámutat a hiányosságokra, a szörnyűségekre, és megmutatja „A” drámát. Én tényleg ott voltam, tényleg mindent láttam. A mű nem a képzelet, hanem az én szüleményem. A leírtakért, az akkori állapotomra hivatkozva, nem vállalok felelősséget. És nem elfeledni: mosolyogj, egészséges!"
„- Mit csinálsz?
- A memoire-omat írom…”
Csak így franciásan, hogy még jobban hangozzon. Miért, annyi híres ember írta meg a történeteit, visszaemlékezéseit, emlékeit, nem? De. Igaz nálam csak az egyik stimmel: híres nem vagyok, de emlékeim nekem is vannak.
Tehát az ötös kórterem lett az én új otthonom. Mintha lenne egy hasonló című Csehov dráma. Persze magas műveltségemnek köszönhetően abszolút tisztában vagyok Csehov műveivel, csak ezen az ágyon feküdve, infúziókkal bekötve, kicsit kihagy a memóriám. Szóval valamelyik drámájának azt hiszem valamilyen számú kórterem van. Néha tényleg itt is olyan a hangulat, mintha egy igazi Csehov drámába csöppentem volna. Már csak negyvenhárom szamovár hiányzik. Szinte magam előtt látom, azokat az életképeket.
„… a nővér belép a szobába, és odalép az ötös ágyhoz:
Roland Rolandovics, (ez lennék én) hogy van ma?
Óh, Jelena nővér (megszólítva a nővért) …oh….
Igen, Roland Rolandovics?
Semmi, csak…
Csak, Roland Rolandovics?
Csak megint esik.
Igen Roland Rolandovics, esik…
Odakint is…
De hagyjuk Csehovot, térjünk vissza a csepeli valóságba. Amikor első este megérkeztem, hárman töltötték már szabadságukat a kórteremben. A velem szemben lévő ágyon fekvő turista legjobban a gimnáziumi fizikatanáromra emlékeztetett. Ezt most egyébként nem rosszindulatból mondom, hiszen a megidézett Tolvaj László tanár úr az egyik kedvenc tanárom volt.Az „alteregója” már három napja volt itt a kórházban. Ugyanis január elsején hozták be szerencsétlent. Jó kis újév, nem mondom… Amikor műtét után éjjel felébredtem és galandféregmozgásommal felültem az ágy szélére, rögtön megkérdezte: „Hogy vagy?” Tartsanak szentimentálisnak, de abban a percben ennél kedvesebbet nem is mondhatott volna, jólesett, hogy érdekel valakit, hogy mi van velem. Mert ugye a nővérekről és orvosokról ez itt nemigen mondható el.
A második számú ágyon egy szemüveges öregúr feküdt, a nevét nem tudom, csak annyi maradt meg a fejemben róla, hogy indulhatott volna a „Ki kapott több beöntést? "című vetélkedőn, tuti nyertes lett volna. Minden nap legalább kétszer-háromszor jött a nővérke a gumicsővel meg a tartállyal, és már jöhet is a beöntés.
Kegyetlen.
Szegény öreg bácsi, már csak meglátta a fehér nővérköpenyt és feljajdult: „Már megint…?!” De meg kell mondanom, tűrte derekasan. Amikor már a nyolcadik beöntést kapta a szemem láttára, megsajnáltam. Nem is sejtettem, hogy ez vár rám is. Az egyik reggel, pontosabban hajnalon, jött egy kedves nővér (úgy mosolygott rám, mint Brutus mosolyoghatott a jó öreg Caesarra, mielőtt a legújabb kínai akupunktúrás kezelést alkalmazta volna rajta késével), és mondta, hogy jön a beöntés. Én meg akkor mennék, - gondoltam-, de nem lehetett. Szóval én is átestem rajta. Mármint nem a nővéren, hanem a beöntésen. Annyi víz került a beleimbe, hogy azt hittem meg akarják fullasztani a vakbelemet. Végül is lehetne egy új módszer a vakbélgyulladásra nem? Nem kell hozzá semmi, csak pár hordó víz. Sem orvos, sem műtő, sem felszerelések… na de hagyjuk ezt, azt hiszem ezért az ötletemért nem Nobel-díjat, hanem idegosztályi beutalót kapnék.
Folyt. köv.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.